Het Waterschapshuis
Ga direct naar het hoofdmenu of de inhoud.
Welkom bij Het Waterschapshuis > Nieuws > Overbijdeoverheid.nl marktplaats voor (semi-)overheden

Overbijdeoverheid.nl marktplaats voor (semi-)overheden

Publicatiedatum : 27 januari 2012

Interview met Gerbrand Bijkerk, initiatiefnemer Overbijdeoverheid.nl

Een interview met de initiatiefnemer van de online marktplaats genaamd Overbijdeoverheid. Overbijdeoverheid.nl is dé marktplaats voor (semi-)overheden.

Foto: Gerbrand BijkerkWie is Gerbrand Bijkerk?

Gerbrand is als inkoopadviseur werkzaam bij Het Waterschapshuis. Daarnaast is hij initiatiefnemer en eigenaar van Overbijdeoverheid.
"Als mens ben ik betrokken, enthousiast, en gedreven om altijd het maximale uit mezelf te halen en voor mijn omgeving te realiseren. In een werkomgeving zijn voor mij rechtvaardigheid, enthousiasme, deskundigheid en samenwerking (team) erg waardevol. Bij Het Waterschapshuis zie ik veel van deze elementen terugkomen en voel ik mij dan ook als een vis in het water."

Waarom ben je begonnen met Overbijdeoverheid?

"In 2007 ben ik uit frustratie begonnen met het opzetten van een platform. Het weggooien van spullen, terwijl deze nog gebruikswaarde hebben, vind ik belachelijk. Ook spullen die geen economische waarde meer hebben, kunnen nog wel degelijk een functie hebben voor anderen."

Logo: overbijdeoverheid, de marktplaats voor (semi-)overhedenWat is Overbijdeoverheid.nl?

"Overbijdeoverheid.nl is een besloten marktplaats voor (semi-)overheden. Met dit initiatief wil ik duurzaam hergebruik van overtollige producten stimuleren en besparingen realiseren.
Via de website kunnen overheden producten aanbieden die vervolgens kunnen worden gebruikt door andere overheden. Omdat de spullen vaak al zijn afgeschreven en dus geen economische waarde meer hebben, worden producten gratis of erg goedkoop aangeboden. Het Waterschapshuis heeft ook al gebruikt en afgeschreven kantoormeubilair geplaatst."

Hoe werkt Overbijdeoverheid?

"Overheden kunnen al hun overtollige en of afgeschreven producten aanbieden via de website. Het gaat om producten die nog waarde kunnen hebben voor organisaties met een maatschappelijke functie of charitatieve instellingen. De producten variëren van kantoormeubilair tot speeltoestellen en van schilderijen tot fietsen."

Label: een besloten marktplaats voor (semi-) overheden. Voor duurzaam hergebruik van overtollige productenWat kost deelname aan Overbijdeoverheid?

"Kosten voor deelname zijn € 365 euro excl. per organisatie per jaar. Hiermee kan ik onkosten vergoeden. Het idee komt echter voort uit een frustratie en het is volledig non-profit. Vandaar het bedrag van een euro per dag. Als idealist wil ik graag een concrete bijdrage leveren aan de samenleving en dat doe ik met  Overbijdeoverheid.nl. Charitatieve instellingen met een ANBI-verklaring of een CBF keurmerk mogen zich zelfs gratis aanmelden. Inmiddels zijn al meer dan 200 leden aangesloten bij overbijdeoverheid.nl. Daarvan is ongeveer tweederde charitatieve instellingen."

Hoe combineer je Overbijdeoverheid met je werkzaamheden voor Het Waterschapshuis?

"Als inkoopadviseur houd ik deze twee zaken inhoudelijk strikt gescheiden. Mijn ideeën neem ik uiteraard wel mee naar het waterschapshuis. Duurzaam in- en verkopen is van wezenlijk belang en daarbij hebben overheden wat mijn betreft een voorbeeldfunctie, ook Het Waterschapshuis en de waterschappen."Om verstrengeling van belangen te voorkomen, krijgen mijn werkgevers (en direct betrokken organisaties) altijd gratis toegang verstrekt tot Overbijdeoverheid. Ook nu ik werkzaam ben bij Het Waterschapshuis. Daarom krijgen Het Waterschapshuis en de waterschappen onbeperkt gratis toegang."

Meer info

Kijk op de website: www.overbijdeoverheid.nl

Paginafuncties

Het Waterschapshuis
Naar boven